O BITCOIN


Czym jest Bitcoin?Bitcoin to wirtualna waluta o realnej wartości.
System, który funkcjonuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, bez kontroli banków oraz jakichkolwiek innych instytucji
Płatności odbywają się bez zbędnych opóźnień, z minimalnym kosztem i bez jakichkolwiek ograniczeń geograficznych?
System, który do dokonania płatności nie wymusza na Tobie logowania do konta bankowego czy podawania danych z karty kredytowej?
System, który zapewnia prywatność, a zarazem bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji, w którym tylko Ty masz dostęp i informacje o swoich płatnościach?

Brak pośredników przy przelewach. Przelew trafia bezpośrednio do odbiorcy pomijając banki i inne instytucje finansowe.


Bitcoin jest walutą którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

Bitcoin - wartość ustalana jest przez wolny rynek. Bitcoina nie można dodrukować, jest odporny na inflację a jego wartość jest niezależna od rządów i banków. Bitcoin bardziej podobny jest do złota, jest rzadki,  ciężki do wydobycia i ograniczony. 
Bitcoin bazuje na matematyce i kryptografii.

Nie ma możliwości cofnięcia transakcji. Jeżeli ktoś zapłaci Ci za towar masz 100% pewność, że nie może cofnąć przelewu jak to ma miejsce w bankach czy w znanych systemach e-płatności.